Producent
- Ars Cameralis (2)
- Galeria BWA, Ars Cameralis (5)
- Galeria BWA, Atelier 34zero Muzeum (8)
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA (36)
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA, ASP Katowice (1)
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Atelier 34zero Muzeum, Galerie Nadja Vilenne (1)
- Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie (1)
- Instytut für Auslandsbeziehungen, Verlag der Buchhandlung Walter König (1)
- Warszawski Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu (dodruk) (1)
Cena
-
od
do
Roger Ballen „Smutek śmierci”
Publikacja powstała z inicjatywy Rogera Ballena w ramach wystawy „Smutek śmierci”, którą oglądać można było w Galerii BWA w Katowicach w listopadzie 2008 roku w ramach XVII. Festiwalu Ars Cameralis Silesiae Superioris.
Dostępność: brak towaru
15,00 zł
Jake & Dinos Chapman. W królestwie bezrozumności
Bracia Chapman tworzą od dwóch dekad jedne z najmocniejszych i najbardziej kontrowersyjnych dzieł na świecie. Na ich dorobek składają się rzeźby, instalacje, obrazy, ryciny, filmy i performance. Ich produkcja odwołuje się do większości najważniejszych, tradycyjnych tematów zachodniej sztuki, ale posiada zawsze silne odniesienia do aktualności i wykazuje się niezrównaną pomysłowością.
Dostępność: duża ilość
Miasto
Miasto jest rozpisaną na wiele głosów i rozpiętą w czasie opowieścią. Wyjątkowym, wizualnym, artystycznym przewodnikiem po historii Katowic, nostalgicznym i przepełnionym tęsknotą za tym co bezpowrotnie przemija, czasem ironicznym, krytycznym i zdystansowanym, a czasem pełnym empatii i życzliwości. Portret miasta wyłania się z archiwalnych i współczesnych fotografii, filmów i obrazów. Kontrastują ze sobą i uzupełniają się jednocześnie perspektywy artystów „stąd”, przybyszy, którzy zostali na dłużej oraz chwilowych gości, realizujących zlecenia ówczesnych władz regionu.
Dostępność: duża ilość
Labirynt Pamięci. Oblicza zła 1939—2009
Ideą wystawy, której pokłosiem jest publikacja, było wizualne przepracowanie traumy, która w stanie uśpienia pobudza mechanizmy agresji i nienawiści. Wchodzący w rolę historyków zaproszeni artyści na różne sposoby archiwizowali dane, sklejali urywki i echa przeszłości.
Dostępność: średnia ilość
Andrzej Pawłowski
Andrzej Pawłowski jest jednym z najwybitniejszych artystów polskich czasu powojennego. Stał się znany w latach pięćdziesiątych dzięki kineformom — ruchomym, improwizowanym obrazom świetlnym, które następnie sfilmował. Stymulatory wrażeń nieadekwatnych — rzeźby dotykowe jakie stworzył na początku lat sześćdziesiątych krytyka uznała za bezprecedensowe w historii sztuki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Gerhard Richter „Survey”
Reprodukowane prace Gerharda Richtera wraz komentarzem Dietera Schwarza oraz biografią Artysty.
Dostępność: średnia ilość
Klaus Staeck „Bez zlecenia w służbie sztuki i polityki”
Pierwsza polskojęzyczna publikacja zawierająca obszerny materiał zdjęciowy i tekstowy przybliżający sztukę i działalność polityczną Klausa Staecka.
Dostępność: duża ilość